Ostatni dzień pary – pierwsza klubowa publikacja

Krakowskie Smoki to w zasadzie dopiero Smoczki, ale już doczekały się progenitury. Po niedawnym Smokonie przyszła kolej wejścia na rynek wydawniczy i tym sposobem pod smoczymi skrzydłami ukazuje się antologia tekstów fantastycznych związanych z tematyką steampunkową oraz postapokaliptyczną. Już za kilka dni swoja premierę będzie miało drugie, rozszerzone wydanie antologii konkursowej Ostatni dzień pary. Książka wydana będzie w wersji elektronicznej i dostępna zarówno w PDFie jak i w formatach przystosowanych do czytników ebooków.

Antologia jest zbiorem tekstów z konkursu literackiego ogłoszonego przez  konwent Krakon 2013. Konkursem i przygotowaniem antologii zajmował się  nasz klubowy bibliotekarz – Maciej „Toudi” Pitala. W konkursowym jury zasiadła Anna Kańtoch, Krzysztof Piskorski, Romuald Pawlak oraz Michał Stonawski. Wybrali oni cztery najlepsze teksty, które weszły w skład rozdawanej na Krakonie antologii.

W skład opublikowanego ebooka wejdą znane z pierwszego wydania cztery teksty konkursowe oraz dwa opowiadania członków jury. Całkowitą nowością będzie zaś kolejne szesnaście tekstów zakwalifikowanych do konkursowego finału. Tym sposobem w Wasze ręce całkowicie za darmo trafi dwadzieścia opowiadań, pióra zarówno początkujących jak i doświadczonych pisarzy.

Mam nadzieję, że Ostatni dzień pary nie tylko Wam się spodoba, ale także Was zainspiruje. Może kolejna klubowa publikacja będzie się składać z tekstów naszych klubowiczów? Kto wie może na spotkania już chodzą przyszli laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla?

Ostatni dzien pary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *