Ostatni dzień pary – pierwsza klubowa publikacja

Krakowskie Smoki to w zasadzie dopiero Smoczki, ale już doczekały się progenitury. Po niedawnym Smokonie przyszła kolej wejścia na rynek wydawniczy i tym sposobem pod smoczymi skrzydłami ukazuje się antologia tekstów fantastycznych związanych z tematyką steampunkową oraz postapokaliptyczną. Już za kilka dni swoja premierę będzie miało drugie, rozszerzone wydanie antologii konkursowej Ostatni dzień pary. Książka wydana będzie w wersji elektronicznej i dostępna zarówno w PDFie jak i w formatach przystosowanych do czytników ebooków.

Antologia jest zbiorem tekstów z konkursu literackiego ogłoszonego przez  konwent Krakon 2013. Konkursem i przygotowaniem antologii zajmował się  nasz klubowy bibliotekarz – Maciej „Toudi” Pitala. W konkursowym jury zasiadła Anna Kańtoch, Krzysztof Piskorski, Romuald Pawlak oraz Michał Stonawski. Wybrali oni cztery najlepsze teksty, które weszły w skład rozdawanej na Krakonie antologii.

W skład opublikowanego ebooka wejdą znane z pierwszego wydania cztery teksty konkursowe oraz dwa opowiadania członków jury. Całkowitą nowością będzie zaś kolejne szesnaście tekstów zakwalifikowanych do konkursowego finału. Tym sposobem w Wasze ręce całkowicie za darmo trafi dwadzieścia opowiadań, pióra zarówno początkujących jak i doświadczonych pisarzy.

Mam nadzieję, że Ostatni dzień pary nie tylko Wam się spodoba, ale także Was zainspiruje. Może kolejna klubowa publikacja będzie się składać z tekstów naszych klubowiczów? Kto wie może na spotkania już chodzą przyszli laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla?

Ostatni dzien pary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *