pl  |  en

Drogi Przyszły Autorze „Smokopolitan”!

Aby usprawnić proces publikacji naszego fanzinu, zamieszczamy poniżej kilka wskazówek, jak przygotować tekst, zanim przyślesz nam go do kwalifikacji.

1. Koniecznie podpisz tekst w pliku (nie tylko w mailu!): imieniem, nazwiskiem i mailem. Jeśli preferujesz inne sposoby komunikacji, dodaj o tym informację.
2. Tekst zapisz w formacie .rtf lub .doc.

3. Tekst powinien mieć następującą objętość:
a) publicystyka do 24 000 znaków ze spacjami,
b) opowiadania do 36 000 znaków ze spacjami.
(W szczególnych przypadkach objętość tekstów podlega negocjacjom).

4. Oprócz tekstu napisz też kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz, czy już coś publikowałeś? Spokojnie! Nie ma złych odpowiedzi.

5. Bardzo ułatwisz nam pracę, jeśli swój tekst opatrzysz chociaż dwuzdaniowym streszczeniem (temat, gatunek).

6. Czytamy każdy tekst i każdemu autorowi odpisujemy. Niestety, ponieważ zajmujemy się tym po godzinach, a nasza działalność ma charakter pro bono nie jesteśmy w stanie odpisać wszystkim w ciągu tego samego dnia/tygodnia/miesiąca. Niemniej – odpisujemy każdemu. Jeżeli nie odpiszemy w ciągu 3 miesięcy przypomnij nam proszę o swoim tekście

7.Wysłanie tekstu do publikacji w „Smokopolitan” jest równoznaczne z udzieleniem wydawcy czasopisma – fundacji Historia Vita – nieodpłatnej licencji niewyłącznej na opublikowanie tekstu oraz na wykorzystywanie jego fragmentów w celach promocyjnych. Oznacza to, że publikując tekst w „Smokopolitan” nie tracisz przysługujących Ci praw (majątkowych i osobistych) do tekstu, a jedynie zezwalasz nam na jego opublikowanie i wykorzystywanie w celach promowania czasopisma oraz Twojego tekstu.

8.Tekst udostępniony w „Smokopolitan” może być przedmiotem dalszej publikacji, jednak ze względu na dobro czasopisma prosimy o nierozpowszechniania tekstu za pomocą innych mediów w okresie co najmniej 3 miesięcy od premiery numeru, w którym ukazał się twój tekst.

Zatem – do piór! (albo klawiatur!) A jeśli mimo powyższych wyjaśnień nadal masz pytania – nie bój się z nami kontaktować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Thank you for your interest in our magazine!

Our magazine is completely free of charge (the charge for a paper version covers the printing costs). However, we need your help to develop and publish new issues. By clicking the button below, except for downloading "Smokopolitan", you may support us by a litte contribution via Dotpay.
Donate and download
If you just want to download our magazine, click this one.
Download