Spotkanie 16 – 17 maja 2014

Szesnaste spotkanie za nami. Pogoda niektórych odstraszyła, ale pomimo tego było nas łącznie 20 osób. Na spotkaniu odbyły się dwie „programowe” atrakcje. Pierwszą był wykład Inkwizytora o europejskiej tytulaturze szlacheckiej. Wszyscy słuchający są już pewnie w stanie wskazać różnicę pomiędzy baronetem i diukiem, a także wyjaśnić kim jest markiz. Oczywiście jak zwykle okazało się, że Polacy do tematu podchodzili nad wyraz luźno i tylko wprowadzili dodatkowe zamieszanie w ówczesnym świecie ;). Po prelekcji rozpoczęła się dyskusja o Grze o tron. Niestety w niej nie uczestniczyłem, ale kilka osób zawzięcie rozmawiało o tej popularnej ostatnimi czasy książce. Nie wiem jakie były finalne wnioski, ale za miesiąc na tapetę wzięte zostanie Ślepowidzenie Petera Watta. Książka z tego co słyszałem jest warta uwagi i mam nadzieję, że po jej lekturze znajdę czas na uczestnictwo w dyskusji.

Równolegle do atrakcji można było polatać Artemisem. Załoga nie była bardzo liczna, ale z pobieżnych obserwacji wynikało, że statek latał więc widać ilość osób była w pełni wystarczająca i doskonale wyszkolona 😉

Za tydzień po raz pierwszy będziemy u siebie gościć grupę „Fantastyka i mit” działająca przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Przedstawione zostaną cztery krótkie prezentacje – mam nadzieję, że przypadną wszystkim do gustu. Zachęcam do przybycia i przyciągnięcia znajomych – Ne FB jest już stworzone wydarzenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *