Smokon już jutro!

Już jutro widzimy się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, by przez kilka godzin fantastycznie się bawić. Przygotowaliśmy dla was skrót najważniejszych informacji, by jutro nikt nie poczuł się zagubiony, nie zabłąkał się i nie został pożarty przez żadnego stwora…

Kiedy?

Jutro, czyli 7 maja! Program zaczyna się o 12:00, akredytację otwieramy o 11:30.

Gdzie?

W Krakowie, na ul. Rajskiej 12 (ale wchodzimy od ul. Szujskiego, żeby nie było za łatwo!), w budynku Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i kawiarni Pauza In Garden, która znajduje się w jej podziemiach. Jeśli dojeżdżacie komunikacją miejską, interesować was będą przystanki: Teatr Bagatela lub Batorego, ewentualnie Cracovia albo AGH.

Na ulicy Krupniczej i Karmelickiej znajdziecie sklepy, apteki i bankomaty; w pobliżu znajdują się dwa duże parkingi, trzeci zaś to parking podziemny przy Muzeum Narodowym, które znajduje się około piętnastu minut spokojnego spaceru od lokalizacji naszego konwentu.

Za ile?

Za darmo!

Co muszę ze sobą zabrać?

Dowód tożsamości, który będzie potrzebny podczas akredytacji, dobry humor, by doskonale się bawić… i sakiewkę monet, by kupić sobie dobrą kawę albo coś na pamiątkę na stoiskach naszych wystawców.

Dzieci poniżej 12 roku życia mogą przebywać na konwencie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.

Akredytacja

Przy wejściu na teren konwentu skieruj się do stanowisk akredytacyjnych. Wpiszesz się na listę, okażesz dokument tożsamości, złożysz podpis i otrzymasz materiały konwentowe, w tym informator i identyfikator, na którym wpisz swoje imię lub pseudonim.

Osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, rodzice z dziećmi mogą podchodzić do stanowisk akredytacyjnych bez kolejki.

Czego nie mogę ze sobą zabrać i czego nie mogę robić?

Podpisując się na liście akredytacyjnej, akceptujesz regulamin konwentu, dlatego zalecamy zapoznanie się z nim przed przyjściem na konwent.

Jestem prelegentem, co mam robić?

Przede wszystkim stawić się punktualnie na swoją prelekcję czy panel dyskusyjny. Mile widziane będzie pojawienie się 5-10 minut wcześniej. Jeśli masz prezentację, nie potrzebujesz własnego komputera – wystarczy pendrive. Zapewniamy prelegentom laptopy i możliwość skorzystania z rzutnika/tablicy multimedialnej.

Jeśli wiesz, że się spóźnisz lub nie uda ci się dotrzeć – skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez fanpage.

Jestem przedstawicielem mediów, co mam robić?

Będzie nam niezwykle miło, jeśli pojawisz się na Smokonie, zrobisz zdjęcia i opiszesz później swoje wrażenia. Wolontariusze zajmujący się akredytacją skontaktują cię z osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami, która udzieli ci wszelkich informacji.

Jestem osobą niepełnosprawną lub chcę przyjść z taką osobą na konwent

Budynek Arteteki WBP jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jego terenie znajdują się stosowne oznaczenia, a w każdej sali są miejsca z pierwszeństwem dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne zostaną również akredytowane z pominięciem kolejki. W razie wszelkich pytań i problemów pomocą służą wolontariusze.

Zasady bezpieczeństwa na konwencie

Bezpieczeństwo i komfort uczestników konwentu są dla nas najważniejsze. Każdy uczestnik Smokonu podczas akredytacji zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu konwentu oraz regulaminu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a także do kulturalnego zachowania, w tym do poszanowania przestrzeni osobistej oraz prawa innych osób do swobodnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezie. Nieprzestrzeganie regulaminów i złamanie zasad współżycia społecznego jest podstawą do usunięcia uczestnika z terenu konwentu bez prawa powtórnego wejścia.

Organizatorzy i wolontariusze będą dokładać wszelkich starań, by zabawa uczestników konwentu nie była w żaden sposób zakłócana. Nie jest to jednak możliwe bez pomocy samych uczestników, dlatego Organizatorzy proszą o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie zachowania niebezpieczne lub naruszające zasady współżycia społecznego, w tym na osoby agresywne, nietrzeźwe lub natarczywe wobec innych uczestników konwentu. Osoby będące świadkami takich incydentów proszone są o zgłaszanie ich do organizatorów imprezy lub obsługi Arteteki WBP i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Uruchomiony zostanie telefon zaufania, na który można zgłaszać nie tylko naruszenia porządku, ale przede wszystkim przypadki naruszenia nietykalności osobistej i komfortu korzystania z imprezy. Zadaniem osoby dyżurującej pod telefonem będzie pomóc w sposób skuteczny, a jednocześnie jak najmniej uciążliwy dla osoby zgłaszającej. Numer telefonu zaufania zostanie umieszczony w informatorze.

Uczestnicy proszeni są również o udzielanie pomocy innym osobom bawiącym się na konwencie, którzy będą jej potrzebować, w tym opiekunom z dziećmi, osobom starszym i niepełnosprawnym.