pl  |  en

Debiutanci “Smokopolitan”

Pierwszy numer „Smokopolitan” już za parę dni! Tymczasem przypominamy, że jednym z najważniejszych zadań, które postawiliśmy przed „Smoko” jest stworzenie przestrzeni dla nowych autorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją pisarską przygodę. Dlatego w pierwszym numerze „Smokopolitan”, poza opowiadaniem Andrzeja Pilipiuka, znalazły się również trzy teksty debiutantów.
Oto oni:

1) Maciej Maciejewski – pasjonat gier i komiksów, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Próbuje sił jako literat, debiutując zarazem na łamach „Smokopolitanu”. W pierwszym numerze „Smoko” przeczytacie jego debiutancki tekst „Protea 1.0”. Ilustracje do opowiadania wykonała Elżbieta Głowacka.pr2(4)

2) Michał Marzec-Remiszewski – urodzony w 1991 roku, studiuje filozofię i kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest uzależniony od uczenia się, w wolnych chwilach pisze i zajmuje się swoim hobby – komponowaniem muzyki. Jego ulubionymi pisarzami są Peter Watts i Alastair Reynolds. W pierwszym numerze „Smoko” przeczytacie jego opowiadanie „Zmartwychwstałem jako android”. Ilustracje wykonała Daria “Dar-chan” Lebida.android

3) Anna Jakubowska – absolwentka edytorstwa na wydziale Polonistyki UJ. W „Smokopolitan”, poza pisaniem, zajmuje się również składem wersji elektronicznych. W pierwszym numerze “Smoko” przeczytacie jej debiutancki tekst „Bajka o pogrzebie”. Ilustratorem tego opowiadania był Jarosław Morzyniec.  11128835_732046013583350_5663679908445341819_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za zainteresowanie "Smokopolitan"!

Jesteśmy pismem całkowicie bezpłatnym (również opłata za wersję papierową pokrywa jedynie koszt wydruku pisma). Aby się rozwijać i wydawać kolejne numeru potrzebujemy jednak Waszego wsparcia. Klikając poniższy przycisk, poza pobraniem 'Smoko', będziesz mógł/mogła również przekazać nam drobne wsparcie przez Dotpay.
Wesprzyj i pobierz
Jeśli wolisz po prostu pobrać 'Smoko', poniższy link pozwoli Ci pobrać wybrany plik.
Pobierz