pl  |  en

Drogi Przyszły Autorze „Smokopolitan”!

Aby usprawnić proces publikacji naszego fanzinu, zamieszczamy poniżej kilka wskazówek, jak przygotować tekst, zanim przyślesz nam go do kwalifikacji.

1. Koniecznie podpisz tekst w pliku (nie tylko w mailu!): imieniem, nazwiskiem i mailem. Jeśli preferujesz inne sposoby komunikacji, dodaj o tym informację.
2. Tekst zapisz w formacie .rtf lub .doc.

3. Tekst powinien mieć następującą objętość:
a) publicystyka do 24 000 znaków ze spacjami,
b) opowiadania do 36 000 znaków ze spacjami.
(W szczególnych przypadkach objętość tekstów podlega negocjacjom).

4. Oprócz tekstu napisz też kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz, czy już coś publikowałeś? Spokojnie! Nie ma złych odpowiedzi.

5. Bardzo ułatwisz nam pracę, jeśli swój tekst opatrzysz chociaż dwuzdaniowym streszczeniem (temat, gatunek).

6. Czytamy każdy tekst i każdemu autorowi odpisujemy. Niestety, ponieważ zajmujemy się tym po godzinach, a nasza działalność ma charakter pro bono nie jesteśmy w stanie odpisać wszystkim w ciągu tego samego dnia/tygodnia/miesiąca. Niemniej – odpisujemy każdemu. Jeżeli nie odpiszemy w ciągu 3 miesięcy przypomnij nam proszę o swoim tekście

7.Wysłanie tekstu do publikacji w „Smokopolitan” jest równoznaczne z udzieleniem wydawcy czasopisma – fundacji Historia Vita – nieodpłatnej licencji niewyłącznej na opublikowanie tekstu oraz na wykorzystywanie jego fragmentów w celach promocyjnych. Oznacza to, że publikując tekst w „Smokopolitan” nie tracisz przysługujących Ci praw (majątkowych i osobistych) do tekstu, a jedynie zezwalasz nam na jego opublikowanie i wykorzystywanie w celach promowania czasopisma oraz Twojego tekstu.

8.Tekst udostępniony w „Smokopolitan” może być przedmiotem dalszej publikacji, jednak ze względu na dobro czasopisma prosimy o nierozpowszechniania tekstu za pomocą innych mediów w okresie co najmniej 3 miesięcy od premiery numeru, w którym ukazał się twój tekst.

Zatem – do piór! (albo klawiatur!) A jeśli mimo powyższych wyjaśnień nadal masz pytania – nie bój się z nami kontaktować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za zainteresowanie "Smokopolitan"!

Jesteśmy pismem całkowicie bezpłatnym (również opłata za wersję papierową pokrywa jedynie koszt wydruku pisma). Aby się rozwijać i wydawać kolejne numeru potrzebujemy jednak Waszego wsparcia. Klikając poniższy przycisk, poza pobraniem 'Smoko', będziesz mógł/mogła również przekazać nam drobne wsparcie przez Dotpay.
Wesprzyj i pobierz
Jeśli wolisz po prostu pobrać 'Smoko', poniższy link pozwoli Ci pobrać wybrany plik.
Pobierz