Spotkanie 11 – 15/03/2014

Niekorzystna aura sprawiła, że jedenaste spotkanie było nieco mniej oblegane niż poprzednie. Jednak pomimo tego zaliczam je do bardzo udanych. Przede wszystkim po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej z nagrodami (a to za sprawą uprzejmości sklepu Bard). Ponadto uruchomiliśmy obiecywanego jakiś czas temu Artemisa.

Kiedy tylko ludzie zaczęli się schodzić w ruch poszły planszówki. Jedna grupka rozłożyła Świat Dysku – Ankh Morpork, inna grupka pożyczyła Wikingów (których zresztą dzisiaj dostaliśmy). Potem do klubu zawitali młodzi klubowicze (z rodzicami), którym to poleciliśmy Hej, to moja ryba oraz Wilki i owce – w pierwszą z gier zwyciężyła najmłodsza graczka ;). Kilkoro klubowiczów dość wcześnie udało się na sesję, która prowadził Jaxa. Rozgrywany był autorski system Tol Calen.

Równolegle do planszówek uruchomiony został Artemis. Nikt z grających nie miał z nim zbyt wielkiego doświadczenia (a spora część osób używała go po raz pierwszy), ale nikomu to nie przeszkadzało i uczestnicy dość szybko opanowali latanie i strzelanie. Z czasem dołożony został drugi statek. Obserwacja rozgrywki wskazuje, że symulator spełnia pokładane w nim oczekiwania – pozwala jednocześnie bawić się kilku osobom grającym oraz publice obserwującej ich poczynania. Liczę, że na kolejnych spotkaniach coraz więcej klubowiczów będzie się uczyło latać statkiem kosmicznym, a z czasem będziemy mieli kilka doskonale wyszkolonych załóg – potem tylko czekać na sensowny program kosmiczny ;).

O 13:30 rozpoczęty został turniej Banga, który zorganizowaliśmy we współpracy ze sklepem Bard. Zapewnili nam oni gry oraz ufundowali nagrody dla zwycięzców – do zdobycia byli Łowcy Smoków, Nox oraz Imperium w 8 minut. Po około trzech godzinach rozgrywek udało się wyłonić zdobywców pierwszych trzech miejsc. Warto nadmienić, iż zwycięzca poznał grę dopiero w dniu dzisiejszym co pokazuje, że Bang  jest na tyle prosty, że można go od ręki opanować na poziomie wystarczającym do grania w turnieju.

Bard

Na koniec warto nadmienić, że w Artetece odbywało się dzisiaj nie tylko spotkanie Krakowskich Smoków, ale także Stowarzyszenia Miłośników Klocków LEGO „Zbudujmy to”. Spotkali się oni na trzecim piętrze i jak zajrzałem tam na chwilę to wyglądało na to, że przynieśli ze sobą sporo klocków. Niestety brak czasu spowodował, że nie udało mi się niczemu przyjrzeć, ale mam nadzieję, że nie była to ich ostatnia wizyta i kolejnym razem uda mi się zobaczyć wszystko co będzie pokazywane.

Świat Dysku - Ankh Morpork
Świat Dysku – Ankh Morpork

Artemis
Artemis

Artemis - lecimy razem
Artemis – lecimy razem

Turniej Bang
Turniej Bang

Turniej Bang
Turniej Bang

Tradycyjnie zapraszam do tagowania się na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *