Spotkanie 14 – 12/04/2014

Czternaste spotkanie za nami, a ja po przerwie mogę powrócić do pisania relacji. Było nas łącznie około 30 osób z czego część uczestników widziałem po raz pierwszy – bardzo cieszy pojawianie się nowych twarzy – oby było nas coraz więcej i więcej.

Pierwszym planowanym punktem programu było Spotkanie Literackie. Tym razem poświęcone Grze Endera Orsona Scotta Carda. W porównaniu z poprzednim poświeconym Sezonowi Burz było ono nieco bardziej kameralne. Również grono dyskutantów w dużej mierze było odmienne. Dyskusja zakończyła się wnioskiem o częstszym spotykaniu się w celu rozmawiania o książkach. Wygląda na to, że oprócz comiesięcznych Spotkań Literackich co jakiś czas będą się odbywały mniejsze dyskusje skoncentrowane nie na konkretnym tytule, a na wybranym motywie przewijającym się przez różne utwory. Mam nadzieję, że „czytacze” zaczną nas dzięki temu częściej i tłumniej odwiedzać.

Po godzinie 14 krótko podsumowałem pierwszy kwartał klubowej działalności. Niby trzy miesiące to nie jest dużo czasu, a jednak działo się naprawdę wiele.
– 13 spotkań
– 15 różnych atrakcji (nie licząc sesji RPG, cotygodniowych planszówek etc.)
– Rozbudowanie biblioteczki klubowej do ponad 150 książek
– Rozbudowanie zasobu gier planszowych do ponad 100 tytułów
– Zmiana budynku z YMCA na Artetekę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
– wsparcie jednej konferencji naukowej
– zakupienie licencji do Artemisa – symulatora mostku statku kosmicznego
Niestety wciąż nie uruchomiliśmy biblioteczki, ale prace trwają i w stosunkowo niedługim czasie powinna ona ruszyć. Podczas dyskusji dotyczącej pierwszego kwartału padło kilka propozycji zmian:
– zorganizowanie krótkiej ligii planszówkowej
– wprowadznie opcji zbierania się na konkretną grę w danej godzinie (np. w wydarzeniu na FB)
– doklejenie na szafie listy gier i dopisywanie się na nią ludzi, którzy znają dany tytuł i są skłonni go wytłumaczyć
Co o nich sądzicie? Chcecie byśmy je wprowadzili?

Równolegle do Spotkania Literackiego i do podsumowania kwartału odbywała się sesja RPG. Jaxa prowadził autorski system kilkorgu klubowiczom. MG obiecywał, ze na którymś kolejnym spotkaniu poprowadzi sesję w Legendę Pięciu kręgów – chętnych zapraszam do śledzenia naszych wydarzeń na facebooku.

Zarówno pierwszy kwartał jak i wczorajsze spotkanie zaliczam do udanych. Wciąż jednak szukamy osób, które by aktywnie działały w klubie – im nas więcej tym więcej możemy razem zrobić. Stąd zachęcam osoby chętne do pomagania by kontaktowały się ze mną na spotkaniach czy też mailowo na krakowskie.smoki[małpa]historiavia.pl. Klubowi przyda się każda pomoc – od wygłaszania prelekcji, poprzez wydawanie gier aż po obsługę wydarzeń klubowych takich jak chociażby niedaleki Smokon.

Spotkanie Literackie
Spotkanie Literackie

Prace nad Imladrisem trwają
Prace nad Imladrisem trwają

GoT
GoT

Nasza nowa szafa z planszówkami
Nasza nowa szafa z planszówkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *