Spotkanie 7 – 15/2/2014

Dzisiejsze spotkanie było nieco bardziej kameralne niż zwykle. Na atrakcjach pojawiło się około trzydziestu klubowiczów. Jednak kameralność w żadnym stopniu nie oznaczała nudy. Do godziny 14 czas spędzaliśmy raczej spokojnie na rozmowach i graniu w planszówki. O 14 Łukasz „Morfion” Kaleta rozpoczął swoją prelekcję o katach w Polsce. W pierwszej chwili część klubowiczów zdawała się wahać czy iść posłuchać czy jednak odpalić kolejną planszówkę. Niemniej znalazło się dość słuchaczy. Prelekcja była na tyle ciekawa, że częściowo na skutek pytań z publiczności znacząco się przedłużyła, a z czasem dochodziły kolejne osoby. Później wykład dość płynnie przeszedł do kolejnego tematu jakim było wykorzystanie katów na sesjach RPG. Ta atrakcja trwała praktycznie do samego końca spotkania czyli do 17:30. Jeśli na kolejnych klubowych sesjach wśród NPC pojawią się kaci to będzie wiadomo komu to zawdzięczać.

W związku z udaną prelekcją dużo mniej osób planszowało. Na samym początku trochę pograliśmy w krótsze gry. Potem rozłożona została Gra o Tron. Biegając z prelekcji do kącika planszowego zauważyłem, że pojawiły się tez gry spoza klubowego asortymentu – Netrunner i Mahjong (ten został pożyczony z Arteteki). Dzięki uprzejmości obsługi uruchomione zostało także PS3, a niektórzy klubowicze skorzystali z komputerów.

Chociaż spotkanie było nieco mniejsze od poprzednich zaliczam je do bardzo udanych. Prelekcja zwabiła dość sporo osób zaciekawionych tematem w tym momentami także naszych gospodarzy. Odwiedził nas Sebastian Uznański wraz z rodziną, a nasza biblioteczka wzbogaciła się o dwie jego książki – Herrenvolk oraz Senne pałace (obie z autografem). Co więcej na spotkaniu pojawiły się nowe twarze co daje nadzieję, że klub będzie się dalej rozrastał.

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji nas odwiedzić zapraszamy za tydzień. Podczas spotkania odbędzie się dyskusja o Sezonie burz Andrzeja Sapkowskiego. Mam nadzieję, że znajdzie się sporo dyskutantów i że przedstawione zostaną różne spojrzenia na książkę – wszak jak widać w internecie zdania o „nowym Wiedźminie” są podzielone. Start dyskusji zaplanowany jest na 14.

Gra o tron
Gra o tron – początki rozgrywki

Battlestar Galactica
Zgłębianie instrukcji dodatku “Świt” do BSG – szkoda, ze finalnie żadna partia nie została rozegrana.

Morfion
Morfion prowadzi prelekcję o katach

Publika
Publika słucha

Publika
Po rozgrywce w GoTa gracze dołaczyli do grona słuchaczy.

Komentarz do “Spotkanie 7 – 15/2/2014

  • Rynvord pisze:

    Bardzo fajnie że był GoT i że prezentacja wypaliła. Hassan niewątpliwie już w sobotę może mieć sporo fajnych newsów dla wszystkich ze ZjaVy z której wróciliśmy niedawno. Z kolei za dwa tygodnie najprawdopodobniej będziemy rozgrywać Eclipse’a ponownie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *