Warning: include_once(page-scripts/variables.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/madonion/domains/krakowskiesmoki.historiavita.pl/public_html/wp-content/themes/smoko_verk/page-parts/slider-window.php on line 1

Warning: include_once(): Failed opening 'page-scripts/variables.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/madonion/domains/krakowskiesmoki.historiavita.pl/public_html/wp-content/themes/smoko_verk/page-parts/slider-window.php on line 1

KILKA SŁÓW O „SMOKOPOLITANIE”


„Smokopolitan” to niezależny magazyn ogólnofantastyczny, którego celem jest tworzenie platformy wydawniczej dla młodych, zdolnych twórców w ramach idei „fani dla fanów”. Chcemy, by pocztkujcy autorzy fantastyki ponownie mieli możliwość publikowania swoich pierwszych tekstów na łamach prasy i aby polscy czytelnicy mogli poznawać nowych pisarzy tego gatunku. A mówiąc prościej – chcemy, aby w fantastyce panowało radosne, twórcze ożywienie.

Kiedy?
„Smokopolitan” jest kwartalnikiem – kolejne numery będą ukazywać się mniej więcej w trzymiesięcznych odstępach i będą dostępne na największych polskich konwentach.

Za ile?
Ponieważ „Smoko” to pismo przede wszystkim fanowskie, chcemy je udostępniać bezpłatnie. „Smokopolitan” w formacie elektronicznym (PDF, EPUB, MOBI) można pobrać za darmo z naszej strony internetowej www.smokopolitan.pl, natomiast wydanie papierowe można otrzymać za cenę stanowiącą równowartość jego wydruku.

NASZA REDAKCJA

Redaktor naczelna: Elin Kamińskaelin.kaminska@smokopolitan.pl

Wydawca: Fundacja „Historia Vita”, reprezentowana przez Pawła “Hasana” Ścibiorka

Konsultacja redakcyjna: Paweł Majka, Karolina Łukasik, Magdalena Kucenty

Skład i łamanie tekstu: Olga Furman, Krzysztof Bernacki

Wydanie elektroniczne: Anna Jakubowska

Korekta: Katarzyna “Ofelia” Koćma, Michał Szymański, Monika Doerre, Anna Jakubowska

IT: Błażej Kardyś

Grafika: Elżbieta Głowacka, Adriana Depta, Alicja Marczyk, Anna Kędzior, Daria Lebida, Katarzyna Pieróg

Współpraca: Andrzej Pilipiuk, Sebastian Uznański, Paweł Majka, Szymon Żakiewicz, Michał Cholewa, Piotr W. Cholewa, Błażej Kardyś, Marcin Kłak, Paweł Ściborek, Monika Szymańska

WSPÓŁPRACUJĄ ZE SMOKOPOLITAN

GRAFIKA: Anna “Tom” Tomiczek, Elżbieta Głowacka, Daria “Dar-chan” Lebida, Monika Gluza, Jarosław Morzyniec, Alicja Marczyk, Anna Kędzior, Kornelia Błaszczyk, Nina Sosenko, Wojciech Walas

AUTORZY TEKSTÓW: Maciej Maciejewski, Michał Marzec-Remiszewski, Anna Jakubowska, Karolina Łukasik, Krzysztof „Jaxa” Rudek, Jarosław Urbaniuk, Andrzej Pilipiuk, Sebastian Uznański, Simon Zack, Tomasz “Smok” Wolski, Piotr W. Cholewa, Michał Cholewa,

Prosimy o przesyłanie wszystkich maili dotyczących czasopisma na adres:

redakcja@smokopolitan.pl

Smocza inicjatywa publicystyczna

Miło mi ogłosić rozpoczęcie Smoczej Inicjatywy Publicystycznej!

Chcesz wiedzieć więcej?

plakat smocza inicjatywa publicustyczna


Smocza Inicjatywa Publicystyczna to trzy równoległe projekty, których celem jest: tworzenie, publikowanie i promowanie twórczości polskich fantastów.

 

W ramach Smoczej Inicjatywy publicystycznej uruchamiamy:

  1. STAŁY DZIAŁ PUBLIKACJI na stronie Klubu Krakowskie Smoki.
  2. SMOKOPOLITAN – Magazyn ogólnofantastyczny, którego pierwszy numer ukaże się już w maju.
  3. WARSZTATY LITERACKIE prowadzone przy współpracy z najbardziej znanymi pisarzami polskiej fantastyki.

STAŁY DZIAŁ PUBLIKACJI NA STRONIE KLUBU

Pierwszy z naszych projektów to stały dział publikacji na stronie Klubu Krakowskich Smoków. W jego ramach chcemy zamieszczać Wasze teksty takie jak: recenzje, artykuły, relacje czy opowiadania.

Uwaga ! Każdy tekst przed publikacją zostanie sprawdzony przez profesjonalnego redaktora, który wraz z Tobą będzie pracować nad jego jakością i poziomem. Nadsyłanie tekstów do Smoczej Inicjatywy Publicystycznej jest więc nie tylko szansą na zaprezentowanie własnego tekstu szerszemu gronu odbiorców, ale również na udoskonalenie warsztatu pisarskiego.

„SMOKOPOLITAN”

Drugim projektem jest SMOKOPOLITAN”, czyli nowy magazyn adresowany do fanów fantastyki. Pierwszy numer „Smoko” planujemy wydać już w maju. Czasu jest więc naprawdę niewiele! O „SMOKOPOLITAN” więcej w dalszej części tekstu. Zainteresowane osoby prosimy o chwilę cierpliwości.

WARSZTATY

Trzeci projekt to warsztaty literackie dla młodych twórców. Do współpracy w warsztatach zaprosiliśmy kilkoro spośród najbardziej znanych pisarzy i redaktorów polskiej fantastyki, którzy będą służyć Wam radą i pomocą. Na dzień dzisiejszy zdradzę tylko, że warsztaty będą prowadzone na zasadzie indywidualnej i grupowej pracy z nadesłanymi przez Was tekstami. Najlepsze opowiadania i artykuły opublikujemy!

Szczegóły dotyczące warsztatów ogłosimy wkrótce.

A teraz coś więcej o „Smokopolitan”

„Smokopolitan” to nowy magazyn ogólnofantastyczny. Jego powstaniu przyświeca idea stworzenia platformy publicystycznej dla młodych twórców polskiej fantastyki. To oddolny ruch wzorowany na starej idei tworzenia zinów – od fanów – dla fanów.

Magazyn będzie dystrybuowany bezpłatnie w formacie elektronicznym (epub/mobi/pdf) oraz w formie drukowanej. Pierwszy numer „Smoko” planujemy wydać już w maju. Czasopismo będzie się ukazywać co trzy miesiące.

Mimo że „SMOKOPOLITAN” jest inicjatywą oddolną, chcemy aby Wasze teksty nie trafiały w próżnię, a ich publikowanie miało charakter jak najbardziej profesjonalny. Dlatego nasz magazyn już od pierwszego wydania będzie zarejestrowany w sądowym rejestrze dzienników i czasopism. Będzie również posiadać własny numer ISSN, jak każda profesjonalna gazeta na polskim rynku.

Już dziś możemy zdradzić, że w pierwszym numerze „Smokopolitanu” pojawią się m.in. nowe opowiadanie Andrzeja Pilipiuka oraz wywiady z Pawłem Majką i Jakubem Ćwiekiem.

Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem pisma zapraszamy do współpracy!

Gdzie nadsyłać teksty ?

Nowe teksty można wysyłać na adres redakcji redakcja@historiavita.pl.

Na ten adres można wysyłać również zgłoszenia dotyczące współpracy, listy do redakcji oraz wszelkie pytania dotyczące magazynu.

Do kiedy trzeba nadsyłać teksty ?

Nabór tekstów na stronę SMOCZEJ INICJATYWY PUBLICYSTYCZNEJ oraz do „SMOKO” ma charakter nieustający. Teksty do publikacji można nadsyłać przez cały rok.

Jednak jeżeli chcesz, żeby Twój tekst ukazał się w pierwszym numerze magazynu, musisz wysłać go nam najpóźniej do 13 marca 2015 r. W tym dniu kończymy nabór tekstów to pierwszego numeru „Smokopolitanu”.

Coś jeszcze ?

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski, wątpliwości pisz na adres redakcji redakcja@historiavita.pl.

Uwaga! Wszystkie teksty rozpoczynające się od formuły „Drogie Smoko…”, będą cieszyć się naszym szczególnym uznaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękujemy za zainteresowanie Smokopolitan!

Jesteśmy pismem całkowicie bezpłatnym (również opłata za wersję papierową pokrywa jedynie koszt wydruku pisma). Aby się rozwijać i wydawać kolejne numeru potrzebujemy jednak Waszego wsparcia. Klikając poniższy przycisk, poza pobraniem 'Smoko', bedziesz mógł/mogła również przekazać nam drobne wsparcie przez Dotpay.
Wesprzyj i pobierz
Jeśli wolisz po prosu pobrać 'Smoko', poniższy link pozwoli Ci pobrać wybrany plik.
Pobierz