O nas

Klub Fantastyki – Krakowskie Smoki powstał jako przedłużenie projektu “Z fantastyką wśród młodzieży” realizowanego w ramach programu “Młodzież w Działaniu”. Po zakończeniu projektu klub został sformalizowany jako jednostka organizacyjna podlegająca pod fundację „Historia Vita”.

 

Podstawowym celem działalności klubu jest promocja szeroko pojętej fantastyki. W naszym rozumieniu fantastyka to olbrzymi obszar zainteresowań. W jego skład wchodzi nasuwające się w pierwszej chwili obcowanie z utworami fantastycznymi – zarówno książkowymi jak i komiksowymi oraz filmowymi. Ponadto do aktywności związanych z tą pasją zaliczamy też granie w gry komputerowe, planszowe oraz gry fabularne – RPG, a także LARPy i inne zbliżone formy rozrywki. Niemniej zainteresowanie fantastyką to nie tylko konsumpcja rozmaitych dóbr kultury. Naszym celem jest także zachęcanie członków do twórczości. Może to być udzielanie się przy tworzeniu scenariuszy do gier fabularnych czy też projektowanie własnych gier lub kreacja utworów o tematyce fantastycznej. Klub z założenia ma służyć swoim członkom w związku z czym nasze działania są nakierowane na rozwój klubowiczów – ich zainteresowań i talentów.

 

Nasze cele realizujemy poprzez oferowanie klubowiczom różnych form spędzania wolnego czasu. Większość z aktywności koncentruje się na regularnych spotkaniach klubowych podczas których staramy się zarówno oddawać czystej rozrywce przy grach planszowych i RPG jak i dostarczać wiedzę i umiejętności organizując warsztaty, pokazy i prelekcje. Tematyka tych ostatnich to nie tylko fantastyka per se, ale także rozmaite nauki – od historii począwszy, na astrofizyce skończywszy.

Aktywność klubu opiera się o działalność społeczną fanów. Krakowskie Smoki tworzone są przez wolontariuszy w imię starej zasady “od fanów dla fanów”. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszytskich, którzy chcieli by włączyć się w naszą działalność i rozwijać klub.

Spotkania klubu odbywają się co sobotę w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ulicy Szujskiego). W sprawach godzin funkcjonowania klubu polecamy zajrzeć do zakładki najbliższe spotkania. W zależności od rodzaju spotkania spotykamy się w godzinach od 11.00-14.000 lub 15.30-17.30.

Prezesem klubu Krakowskie Smoki jest Elin Kamińska. Kontakt krakowskie.smoki@historiavita.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *