Spotkanie 10 – 08/03/2014

Kiedy kilka tygodni temu ustalaliśmy program na 8 marca zaplanowaliśmy dwie prelekcje dotyczące w jakimś stopniu problematyki dyskryminacyjnej. Jedną poświęconą rasizmowi w RPG, a drugą dyskryminacji kobiet na LARPach. Dopiero po jakimś czasie zauważyliśmy, że problematyka ta w pewnej mierze może współgrać z datą. Chociaż więc nie było to zamierzone wydaje się dobrym pomysłem.

Na spotkaniu nie było nas bardzo dużo – szacunkowo około 40 osób. Dało się zauważyć, że część uczestników pojawiła się głównie ze względu na tematykę prelekcji, inni z kolei nastawili się jedynie na planszówki. Była też (wcale nie tak mała) grupa osób, które postanowiły skorzystać z obu ofert klubu. Tradycyjnie już nie miałem okazji posłuchać prelekcji i byłem świadkiem tylko kilku urywków. Temat rasizmu w RPG został wyczerpany stosunkowo szybko. Całość zajęła około 40 minut. Z kolei problem dyskryminacji kobiet na LARPach został potraktowany szerzej. Widać było, że miejscami dyskusja zbaczała w nieco inne rejony. Rozmowy dotyczyły nie tylko LARPów, ale też klasycznych RPGów, ocierały się też o literaturę, a całość została osadzona w nieco szerszym kontekście społecznym. Cieszy, że słuchacze brali aktywny udział w dyskusji, a nie tylko słuchali wykładu.

Wśród osób planszujących część przybyła z własnymi grami i wraz z osobami towarzyszącymi się im oddała inni z kolei korzystali (nieraz wielce aktywnie) z zasobów klubowych. Sam pozwoliłem sobie rozpocząć przygotowania do odbywającej się za 3 tygodni konferencji tolkienistycznej i zapoznałem się z zasadami Władcy Pierścieni oraz Władcy Pierścieni – konfrontacja. Pierwszą udało mi się przetestować wraz z grupą klubowiczów. Mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka okazji by w nią zagrać – i może w końcu uda się zniszczyć Jedyny Pierścień.

Dziesiąte spotkanie można śmiało uznać za udane. Ilość osób była przeciętna, ale uczestników było na tyle dużo by prelegent miał z kim podyskutować, a jednocześnie planszówki nie poszły w zapomnienie. Już za tydzień mamy turniej Banga z nagrodami ufundowanymi przez Barda więc mam nadzieję, że pojawi się sporo osób i rozgrywki turniejowe będą emocjonujące.

Początkowe dyskusje
Początkowe dyskusje

Planszowanie - Summoners Wars
Planszowanie – Summoners Wars

Menadżer drużyny
Menadżer drużyny

Chez Geek
Chez Geek

Dyskryminacja kobiet na LARPach
Dyskryminacja kobiet na LARPach

Prowadzący prelekcje
Prowadzący prelekcje

Publika
Publika

Zapraszamy do oznaczania się na zdjęciach na Facebooku

Komentarz do “Spotkanie 10 – 08/03/2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *