Spotkanie 34 – podsumowanie

Wczoraj odbyło się 34te spotkanie Krakowskich smoków. Trudno uwierzyć, ze to już blisko rok upłynął od kiedy Smoki się zawiązały. Tym razem równolegle trwały aż trzy atrakcje – sesja RPG, Spotkanie Literackie oraz warsztaty malowania figurek. Każdy z punktów przycichnął kilka osób i łącznie było nas zdecydowanie ponad 20 osób – to bardzo cieszy.

O sesji nie mam jak się wypowiedzieć bowiem zajrzałem tylko na chwile coby nie przeszkadzać graczom i Mistrzowi Gry. Obserwacje wskazują jednak że trwała rozgrywka w Warhammer 40 000 Dark Heresy. – bardzo fajny system. Zapewne część z Was oczekuje już na polską wersję drugiej edycji tego RPGa.

 

Sesja RPG
Sesja RPG – prowadzi JaXa

Spotkanie Literackie poświęciliśmy Harryemu Potterowi. W dyskusji udział wzięło 10 osób co jest chyba ilością bliską ideałowi – mamy mnogość punktów widzenia, a jednocześnie każdy może dość łatwo zabrać głos. Wbrew moim oczekiwaniom dyskusja nie skoncentrowała się na omówieniu wartości literackich książki a pobiegliśmy w kierunku psychoanalizy Snape’a oraz właśnie Harryego. Pojawiło się kilka ciekawych punktów widzenia. Zdecydowanie częściej musimy brać na tapet kolejne książki. Macie pomysł na następny tytuł do omówienia?

 

Dyskusja Literacka
Dyskusja o Harrym Potterze – początek

Skoro jesteśmy przy literaturze to warto wspomnieć, że Smoki zaczęły finalnie udostępniać zasoby książkowe. W swoich zbiorach mamy już około 250 książek i komiksów, a wciąż dochodzą kolejne pozycje.

 

Niewątpliwie największym powodzeniem cieszyły się warsztaty malowania figurek poprowadzone przez Piwka i Avlene. Materiały dla warsztatów udostępnił sklep Vanaheim za co serdecznie dziękujemy. Opinie zarówno uczestników jak i prowadzących były dość entuzjastyczne i myślimy by powtórzyć warsztaty w niedalekiej przyszłości. Kto wie może nawet byłoby dobrze uczynić z nich wydarzenie cykliczne?

Warsztaty - początek
Warsztaty – początek

Warsztaty cd.
Warsztaty – ciąg dalszy

Tłumy na warsztatach
Tłumy na warsztatach

Komentarz do “Spotkanie 34 – podsumowanie

  • agrafek pisze:

    Mała wielka prośba. Wywalcie ten “dzień wczorajszy” z pierwszego akapitu. W imieniu wszystkich uczulonych na pleonazmy baaaaaaaardzo proszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *