Spotkanie 39 – Heroclix

No i kolejne spotkanie Smoków za nami. Tym razem wróciliśmy do tematyki, która nie pojawiała się dotąd za często, a mianowicie do bitewniaków. Jednak zamiast bodaj najbardziej popularnych systemów jak Warhammer czy Warhammer 40 000 prezentowany ył nie tak popularny Heroclix.

Rozgrywka
Rozgrywka trwa

Spotkanie było dość kameralne – mieściliśmy się w salce konferencyjnej, ale mimo to uważam je za udane. Sam niestety nie mogłem zagrać ale udało mi się popodsłuchiwać zasady. Gra wydaje się mieć kilka zalet . Samo wyjaśnienie podstawowych zasad to ledwie kilka minut. Oczywiście można wprowadzać kolejne elementy, które ubogaca rozgrywkę, ale zagrać można w zasadzie „z biegu”. Podobno ceny figurek i boosterów są na tyle niewielkie, ze dośc łatwo można zacząć grać nawet turniejowo. Na koniec zostawiam zaletę dla wszystkich kolekcjonerów. W Heroclix gramy bohaterami znanymi z różnych uniwersów – komiksów Marvela czy DC, ale jest także osobna seria osadzona w realiach tolkienowskich (mechanicznie można dowolnie mieszać figurki między seriami). System był nam prezentowany przez sklep comicshop.com.pl

I am Groot
I am Groot

W przyszłym tygodniu zapraszamy wszystkich na spotkanie poświęcone LARPom. Nasza prelegentka przedstawi wszystkim „Anatomię LARPa”.

Rozgrywka
Rozgrywki trwają

Figurka
Przykładowa figurka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *