Spotkanie 6 – 8/2/2014

Pierwsze spotkanie w nowym budynku przebiegło bardzo przyjemnie i nadspodziewanie szybko. Na samym początku nieco niepokoiliśmy się frekwencją. O 11:30 było nas ledwie kilkanaście osób. Szczęśliwie podczas spotkania pojawiało się coraz więcej i więcej ludzi. W ciągu całego dnia doliczyliśmy się co najmniej 40 osób.

Nieco po 12 Mateusz „Craven” Wielgosz rozpoczął swoja prelekcję o poszukiwaniu drugiej Ziemi. Na samym jej początku uczestników było niewielu, ale po kilku chwilach pojawiły się kolejne osoby. Po wykładzie cześć osób oddaliła się na drugą już sesję D&D prowadzoną przez Alchelora. Znowu nie miałem okazji się jej przysłuchiwać, ale podobno tym razem gracze wpadli w ciężkie tarapaty. Reszta uczestników zasiadła do planszówek. Z tymi ostatnimi było nieco roboty bowiem Krakowska Sieć Fantastyki udostępniła nam swój zasób gier planszowych. Na miejscu w kilka osób wpisaliśmy je do katalogu oraz sprawdziliśmy kompletność pudełek.

Warto tu wspomnieć o samym budynku. W zasadzie pierwszą myślą, która przychodziła do głowy po wejściu było pełne oszołomienia „wow”. Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie to miejsce nowoczesne i przestronne. Na pierwszym spotkaniu dysponowaliśmy „jedynie” dwoma piętrami. Za niedługo korzystać będziemy mogli także z najwyższego piętra. Miejsca jest na tyle dużo, że bez najmniejszego problemu odbywać się może planszowanie, prelekcja i nawet kilka równoległych sesji RPG. Niedługo też będziemy mogli skorzystać z komputerów naszych gospodarzy. Na nich udostępnimy Symulator mostka statku kosmicznego – Artemis. W nowym budynku doczekaliśmy się finalnie swojej szafy na rzeczy co nas bardzo cieszy. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że szafa w zasadzie została już wypełniona po brzegi, a część gier planszowych musi tymczasowo stać obok w kartonach. Zawartość klubowej biblioteki to już prawie 150 książek, a do tego duża ilość gier planszowych, trochę podręczników do RPG i komiksów.

Po pełnych 6 godzinach wykładów, grania i rozmawiania spotkanie zostało zakończone. W moim odczuciu było bardzo udane. Mam nadzieję, że Wam również nowy budynek przypadł do gustu. Tych, którzy nie dali rady dotrzeć na szóste spotkanie zapraszamy na kolejne. Na nim odbędą się dwie atrakcje specjalne – obie poświęcone zawodowi kata. Najpierw odbędzie się wykład przedstawiający realia historyczne katostwa. Po wykładzie zaś prelegent poprowadzi dyskusję o możliwości wykorzystania mistrzów małodobrych w ramach sesji RPG.

Bang
Bang

Jungle Brunch
Jungle Brunch

Relic
Relic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *