Spotkanie 8 – 22/2/2014

Ósme spotkanie już od jakiegoś czasu zapowiadało się dla mnie ciekawie. Zaplanowaliśmy na nie dyskusję o Sezonie Burz Andrzeja Sapkowskiego. Wydawało się, że dynamika dopisywania się uczestników do wydarzenia na FB była nieco wyższa niż zwykle. Dodatkowo na kilka dni przed spotkaniem okazało się, że w Krakowie pojawi się twórca Kryształów Czasu – Artur Szyndler. No i udało się nam Artura zaprosić na nasze spotkanie by opowiedział co nieco o projekcie powrotu KCtów. Dzięki tym dwóm mocnym punktom programu udało nam się zebrać rekordowa liczbę uczestników – pojawiło się 50-60 osób co nas bardzo cieszy.

Spotkanie jak zwykle rozkręcało się powoli. Ludzie pojawiali się grupkami i zaczynali się socjalizować tudzież grac w planszówki. Dość szybko pojawiły się przedstawicielki konferencji naukowej Między magią a religią. Sacrum w twórczości Tolkiena, która w marcu odbędzie się w Krakowie. Udało się nam podyskutować o współpracy. Klub postara się przyłożyć swoją cegiełkę do rzeczonej konferencji.

O 13 rozpoczęło się spotkanie z Arturem Szyndlerem – zdaje się, że ponad połowa wszystkich uczestników słuchała o tym co dalej będzie się działo z Kryształami Czasu. Całość była nagrywana przez Krzysia i mam nadzieję, niedługo zostanie opublikowana w sieci. Jak to zwykle bywa nie miałem okazji wysłuchać całej prezentacji bo różne obowiązki co chwilę mnie odciągały niemniej z tego co usłyszałem wynika, że fani KCtów mogą spodziewać się sporo ciekawych rzeczy – takich jak chociażby powieści osadzone w realiach systemu czy wreszcie jego reedycja.

Prelekcja Artura nieco się przeciągnęła i z niewielkim poślizgiem rozpoczęliśmy pierwsze ze Spotkań Literackich. W dyskusji udział wzięło łącznie kilkanaście osób. Czy to dużo? I tak i nie. Z jednej strony to jedynie 20% wszystkich, którzy się pojawili, a z drugiej strony to wciąż kilkanaście osób głębiej zainteresowanych literaturą. Dyskusja była ciekawa i przynajmniej mi pozwoliła zwrócić uwagę na kilka aspektów ksiązki, o których wcześniej nie myślałem. Wszyscy zgodzili się, że Sezon Burz jest wyraźnie słabszy od starej sagi. Podobnie udało się nam osiągnąć konsensus co do licznych wad książki – zarówno w sferze logiczności fabuły jak i warsztatu pisarskiego. Jednocześnie większość dyskutujących przyznała, że Sezon Burz czytało się szybko i dość przyjemnie – na tyle by uznać go za dobre czytadło – jednak tu już nie wszyscy się zgodzili.

Równolegle do powyższych wydarzeń klubowicze grali w planszówki. Co ciekawe widać było, że część osób nie sięgała po nowe tytuły, a zainteresowała się starymi pozycjami takimi jak Drakon czy Labirynt czarnoksiężnika. Cieszy mnie to bardzo – mam nadzieję, że na kolejnych spotkaniach także inne starsze pozycje z klubowej szafy kogoś zainteresują.

Rozmowy
Rozmowy przed atrakcjami

Wypożyczanie pierwszych planszówek
Wypożyczanie pierwszych planszówek

Pierwsze rozgrywki
Pierwsze rozgrywki

Artur Szyndler opowiada o Kryształach Czasu
Artur Szyndler opowiada o Kryształach Czasu

Przykładowe grafiki
Przykładowe grafiki

Najlepsze przygody
Artur Szyndler pokazuje przygody do KCtów, które wygrywały konkursy

Spotkanie Literackie
Początek spotkania literackiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *