Spotkanie 9 – 01/03/2014

Dziewiąte spotkanie Krakowskich Smoków było eksperymentem. Zdecydowaliśmy się nie na jedną, nie na dwie, ale aż na cztery prelekcje. Jest to w praktyce niewielki blok programowy. Wszystkie one były połączone wspólnym motywem – dotyczyły rosyjskiej fantastyki. Oczywiście nie samymi wykładami człowiek żyje. Poza nimi dostępne były planszówki.

Na pierwszy ogień – chwilę po 13 poszła prelekcja o ekranizacjach rosyjskiej fantastyki. Niestety nie miałem jej okazji wysłuchać (jak i dwóch kolejnych), niemniej kiedy przyszedłem porobić zdjęcia zobaczyłem, że blisko 20 osób siedzi i z uwagą słucha prowadzącej. Kolejne dwa wykłady – jeden poświęcony braciom Strugackim, a drugi trylogii Sniegowa „Ludzie jak bogowie” mnie całkiem ominęły. Po nich nastąpiła przerwa, po której odbył się ostatni punkt programu poświęcony wizjom Rosji w fantastyce. Zasadniczo wszystkie prelekcje trwały nieco dużej niż pierwotnie zakładaliśmy i ostatnia skończyła się dość późno kiedy zostało nas już niewiele.

Sporo osób grało w planszówki. W ruch poszły proste tytuły takie jak „Dobble” czy „Kto z kim?”, ale niektórzy zajęli się dłuższymi i bardziej skomplikowanymi pozycjami – „Grą o tron” i „Eclipsem”. Przechodząc między uczestnikami miałem też okazję zobaczyć rozgrywkę w prototyp jakiejś gry (niestety nie zapytałem o tytuł) – cieszy mnie bardzo, że uczestnicy przynoszą swoje produkcje do testowania. Mam nadzieję, że z czasem na samych spotkaniach powstanie jakaś gra.

Na dzisiejszym spotkaniu Arteteka po raz pierwszy była formalnie otwarta w weekend dla osób nie związanych z klubem. Pojawiło się kilkoro wizytujących korzystających z wyposażenia biblioteki. Obserwacje wskazują, że Smoki nie przeszkadzały innym osobom w normalnym korzystaniu z zasobów naszych gospodarzy co nas bardzo cieszy.

1 marca na spotkaniu bawiło się blisko 50 osób. Wygląda na to, że powoli się rozrastamy. Mogę tylko wyrażać nadzieję, że proces ten będzie postępował i że za jakiś czas na spotkaniach będzie regularnie pojawiało się 70-80 osób. Tymczasem już za tydzień przygotowujemy dla Was kolejne atrakcje – prelekcję o rasizmie w RPG i druga poświęconą problemowi dyskryminacji kobiet na LARPach – serdecznie wszystkich zapraszam.

Ponizsze zdjęcia znajdują się też na naszym fanpejdżu – zapraszamy do tagowania się na nich.

Ekranizacje rosyjskiej fantastyki
Ekranizacje rosyjskiej fantastyki

Ekranizacje rosyjskiej fantastyki
Ekranizacje rosyjskiej fantastyki

Wizje Rosji w fantastyce
Wizje Rosji w fantastyce

Testy gry
Testy gry

Eclipse
Eclipse

Jaskinia trolla
Jaskinia trolla

Osadnicy z Catanu
Osadnicy z Catanu

Świat Dysku - Ankh Morpork
Świat Dysku – Ankh Morpork

2 komentarze do “Spotkanie 9 – 01/03/2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *