Zmiana miejsca i terminu spotkań

Krakowskie Smoki spędziły w budynku YMCA Kraków ledwie jeden miesiąc. Okazało się jednak, że w tych pomieszczeniach jest nam trochę ciasno. W związku z tym podjęliśmy starania celem znalezienia lokalizacji, która w większym stopniu byłaby przystosowana do potrzeb klubu. Poszukiwania zwieńczone zostały sukcesem. Krakowskie Smoki przeprowadzają się do przestronniejszego budynku – Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Arteteka

Arteteka
Zdjęcie wnętrza Arteteki pochodzi z Fanpejdża Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Zmiana miejsca wiąże się także ze zmiana terminów spotkań. Począwszy od najbliższego weekendu spotykać będziemy się w soboty w godzinach od 11:30 do 17:30.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za dotychczasową współprace dyrekcji YMCA Kraków. Chociaż spędziliśmy tu tak mało czasu to jednak przychylność dyrekcji bardzo wiele nam dała i umożliwiła zawiązanie się Krakowskich Smoków. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się jeszcze wespół z YMCA zorganizować jakieś wydarzenia. Jednocześnie pragniemy podziękować dyrekcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie za okazane nam zaufanie i chęć współpracy. Wierzymy, że nowy, większy budynek pozwoli Krakowskim Smokom rozwinąć skrzydła i dotrzeć nie tylko do zagorzałych fanów fantastyki, ale także do zwykłych Krakowian – wierzymy, że nasza rozległa oferta eventów zainteresuje osoby o rozmaitych pasjach.

Na sobotnie spotkania w lutym przygotowaliśmy następujące atrakcje specjalne:

8 luty: Jak znaleźć drugą Ziemię? – Mateusz „Craven” Wielgosz
W jaki sposób na podstawie zmian jasności gwiazdy można określić orbity i właściwości fizyczne planet, które ją otaczają? Skoro odkryliśmy dopiero tysiąc planet, to skąd wiemy, że są ich dziesiątki miliardów? W przystępny sposób przedstawimy proces poszukiwania obcych światów. Następnie wyjaśnimy podstawy tak zwanego węglowego szowinizmu.

15 luty: Kat – ujęcie historyczne – Łukasz „Morfion” Kaleta
Czy kat był showmanem czy oprawcą? Na to i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie mojej prelekcji. Usłyszycie też o dniu codziennym w życiu kata, gdy to zamykał się w swej pracowni z dala od „miłośników” swojej pracy, aby w spokoju móc wykonywać swe codzienne obowiązki.

15 luty: Motyw kata w ramach sesji RPG – Łukasz „Morfion” Kaleta
Kaci zawsze żyli na pograniczu prawa i przestępczości. Mogą odegrać ważna rolę jako postaci niezależne (NPC) w trakcie przygody. Dyskusja o możliwościach jakie mistrzowi gry oraz graczom daje wykorzystanie mistrza małodobrego.

22 luty: Spotkania Literackie – “Sezon burz” – prowadzi Maciej „Toudi” Pitala
Spotkanie otwarte jest dla tych wszystkich, którzy chcą podyskutować, albo tylko posłuchać dyskusji, o najnowszej książce Andrzeja Sapkowskiego. Jeśli “Sezon Burz” Cię poruszył, zachwycił, albo też rozczarował czy wręcz uważasz go za profanację cyklu Wiedźmińskiego przyjdź i weź udział w dyskusji.

Jak już wspomniano spotkania odbędą się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ulicy Szujskiego). Poniżej znajduje się mapka:
Mapa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *